Ana Sayfa / Gündem / Yerine Kayyım Atanan Ertan Hakkında 30 Yıl Hapis İstemi

Yerine Kayyım Atanan Ertan Hakkında 30 Yıl Hapis İstemi

Görevden alınarak yerine kayyım atanan Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan hakkında 30 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

İçişleri Bakanlığı, 19 Ağustos’ta HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye eşbaşkanlarını görevden alarak yerlerine kayyım atamıştı.

Görevden alınarak yerine kayyım atanan Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan hakkında savcılık tarafından yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan iddianame tamamlandı.

İLK DURUŞMA 25 ARALIK’TA

Van 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede Özgökçe Ertan hakkında, ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek’, ‘örgüt propagandası yapmak’, ‘Suçu ve suçluyu övmek’, ‘örgüte üye olmak’ suçlarından toplam 30 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Suçlamaları reddeden Özgökçe Ertan, iddianamede yer alan ifadesinde 2 dönem milletvekilliği görevi yürüttüğünü, dosyaya konu olan taziyelere değil başka taziyelere de katıldığını, taziyelere katıldığı kişilerin siyasi tercihlerine bakmadan bunu yaptığını kaydetti.

Bedia Özgökçe Ertan’ın yargılandığı davanın ilk duruşması 25 Aralık’ta yapılacak

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir