Ana Sayfa / Gündem / Valinin azarladığı muhabir izne çıktı, gazetenin patronu özür dilemeye gitti

Valinin azarladığı muhabir izne çıktı, gazetenin patronu özür dilemeye gitti

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğinde öğretmen sandığı ve oturuşunu beğenmediği muhabiri azarlaması büyük tepki toplamıştı. Muhabir Ali Kuş‘un patronu Anadolu’da Bugün Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Baydar, Konya Valisini makamında ziyaret ederek “Valimizin yanındayız. Valimizin yıpratılmaya çalışılmasının karşısındayız” dedi. Muhabir Ali Kuş’un ise izne ayrıldığı ortaya çıktı.

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğinde öğretmen olduğunu zannederek bacak bacak üstüne atan bir yerel gazete muhabirini azarlamış ve ülke gündemine oturmuştu.

Vali Toprak, azarladığı kişinin öğretmen değil muhabir olmasının ortaya çıkması üzerine “Konya’nın Öğretmenler Günü’nde böyle bir konuyla gündeme gelmesinden dolayı üzüntülerimi tekraren kamuoyuna bildirir, saygılar sunarım” demişti.

Anadolu’da Bugün gazetesinin muhabiri olan ve Vali Cüneyit Orhan Toprak’ın sert sözlerine maruz kalan muhabir Ali Kuş ise yaşanan olaydan dolayı üzüntüsünü dile getirmişti.

Gazete Patronu: Valimiz yıpratılmaya çalışıldı

Yaşanan olayların ardından Anadolu’da Bugün Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Baydar, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretinde Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak’ın yanında olduklarını belirten Ahmet Baydar, ”Saygıdeğer Konya Valimiz Cüneyit Orhan Toprak Bey’i ziyaret ettik. Yaşanan talihsiz olayın Konya’da gündemde olmamasına rağmen, bir takım güçlerin devleti yıpratma çabası içerisinde sosyal medyada valimize karşı bir kampanya yürüttüğünü görmekten dolayı üzüntü duyuyoruz. Konya halkı valisinin yanında olduğu gibi biz de Anadolu’da Bugün Gazetesi olarak Valimizin yıpratılmaya çalışılmasının karşısındayız. Ziyaretimizde valimizin yanında olduğumuzu da belirttik” diye konuştu.

Muhabir izne ayrıldı

Öte yandan valinin sert sözlerine hedef olan muhabir Ali Kuş’un 1 hafta izne ayrıldığı öğrenildi.

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir