Ana Sayfa / ana-slider / Urfa’da 30 Kişi Tutuklandı

Urfa’da 30 Kişi Tutuklandı

Urfa’da Suriye’ye yapılan operasyonun ilk gününde ev baskınlarıyla  gözaltına alınan 54 kişiden 30’u dün çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı!

Urfa’da Demokratik Toplum Kongresi (DTK) delegesi olduğu iddiası ile 26, gençlik çalışması yürütmekten de 4 kişi tutuklandı.

Kuzey ve Doğu Suriye harekatının başladığı 09 Ekim’de Urfa’da polisin düzenlediği ev baskınlarında “Örgüt üyesi olmak” iddiası ile gözaltına alınan 54 kişi dün adliyeye çıkarıldı. “DTK Delegesi olmak” iddiası ile 28 ve “Gençlik Meclis çalışması yürütmek” iddiası ile de 26 kişi savcıya ifade verdi.

Gençlerden 22’si serbest bırakılırken, DTK delegesi olmak iddiası ile gözaltına alınanların tamamını tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Gece yarısını geçen mahkeme ifadelerinden sonra Eğitim Sen Şubesi Eş Başkanı Leyla Mumin, kanser hastası Mahmut Korkmazer ve Cizre bodrumlarında yaşamını yitiren HDP PM üyesi Mehmet Yavuzer’in annesi Hanım Yavuzer ile DTK delegesi iddiasıyla 4 gencinde de bulunduğu 26 kişi “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutukladı.

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir