Ana Sayfa / ana-slider / Üniversitenin Tiyatro Festivalinde Öğrenciler İçeri Alınmadı, Tüm Biletler Protokole Dağıtıldı

Üniversitenin Tiyatro Festivalinde Öğrenciler İçeri Alınmadı, Tüm Biletler Protokole Dağıtıldı

Anadolu Üniversitesi Uluslararası Tiyatro Festivali’nde sahnelenen oyununun gösteriminde salon protokol için kapatılırken, öğrenciler içeri alınmadı

Anadolu Üniversitesi Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında sahnelenen Arzu Tramvayı oyununun gösteriminde salon protokol için kapatıldı. Öğrencilere bilet satışı yapılmasını engelleyen rektörlüğün, tüm biletleri davetiye olarak protokole dağıttığı öğrenildi.

Duruma tepkisiz kalmayan öğrenciler tiyatro gösteriminin yapıldığı Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nin önünde eylem yaptı. Eylemde “Öğrenci burada, rektör nerede?”, “Oyun nasıldı, eğlendiniz mi?” gibi sloganlar atıldı.

OYUNCULAR AÇIKLAMA YAPTI

Gösterimin yapıldığı merkezin önünde eylem yapan öğrencilere seslenen oyuncu Onur Saylak, kendilerinin durumdan haberdar olmadığını belirterek, “Oyunu bitirmemize izin verin, çıkışta sizinleyiz” dedi.

Tiyatro çıkışında öğrencilerin protokolü yuhladığı görülürken; öğrencilere açıklama yapan oyuncular ise üniversiteye yeniden geleceklerini ve bu kez sadece öğrencilerin izleyeceği bir oyun sahneleyeceklerini söyledi.

 

Kaynak: İleri Haber

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir