Ana Sayfa / ana-slider / Trump’ın Erdoğan’a Tarihi Skandal Niteliğindeki Mektubu Sızdırıldı: Aptal Olma!

Trump’ın Erdoğan’a Tarihi Skandal Niteliğindeki Mektubu Sızdırıldı: Aptal Olma!

Trump’ın Erdoğan’a yazdığı öne sürülen, birbirinden inanılmaz ifadelerle dolu bir mektup ortaya çıktı

ABD Başkanı Donald Trump’ın AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yazdığı öne sürülen tarihi skandal niteliğinde bir mektup ortaya çıktı.

Mektubun bir kopyasını ilk olarak FOX Business muhabiri Trish Regan yayınladı.

9 Ekim tarihinde, yani ‘Barış Pınarı’ harekatının başladığı gün yazılan mektupta Trump’ın Erdoğan’a, “Binlerce insanı katletmekten sorumlu olmak istemezsin ve ben de Türk ekonomisini çökertmekten – ki yaparım- sorumlu olmak istemem” dediği görülüyor.

Ayrıca mektupta devletlerarası yazışmalarda liderler arasında kullanılması düşünülemeyecek “Don’t be fool” (Aptal olma) ve “I will call you later” (Seni daha sonra arayacağım) gibi ifadelerin yer alması gerçekliğinin sorgulanmasına neden oldu.

Ancak Beyaz Saray kaynaklarının mektubu doğruladığı belirtildi.

Mektubun tamamı şöyle:

“Sayın Cumhurbaşkanı:

İyi bir anlaşma için haydi çalışalım. Binlerce insanı katletmekten sorumlu olmak istemezsin ve ben de Türk ekonomisini çökertmekten – ki yaparım- sorumlu olmak istemem. Sana, Rahip Brunson’da küçük bir örnek zaten gösterdim.

Sorunlarının bir kısmını çözmek için çok çalıştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratma. İyi bir anlaşma yapabilirsin. General Mazlum senle iyi bir anlaşmaya varmak ve geçmiş zamanda vermediği kadar çok imtiyaz verme niyetinde. Ondan henüz aldığım mektubu da ekliyorum. 

Eğer bunu doğru ve insani şekilde halledersen tarih sana iyi gözle bakacaktır. Eğer ki iyi şeyler olmazsa seni ebediyete kadar şeytani görecektir. Sert adam olma. Aptal olma.

Seni sonra arayacağım.”

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir