Ana Sayfa / ana-slider / TBMM’de Darbe Raporunu Kaybettiler

TBMM’de Darbe Raporunu Kaybettiler

İki Meclis Başkanı değişti; Kahraman’a elden teslim edilen FETÖ raporu hâlâ yok

Özgür Özel, raporun akıbetini sordu, Meclis Başkanvekili, “Başkanlığımıza sunulan bir rapor yok” dedi

TBMM Başkanlığı, 26. dönemde kurulan ve çalışmalarını tartışmalarla tamamlayan, Komisyon Başkanı Reşat Petek tarafından 12 Temmuz 2017 tarihinde eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a elden sunulan darbe raporuyla ilgili “Başkanlığımıza sunulan bir rapor bulunmamaktır” görüşünü bildirdi. Kahraman’dan sonra iki Meclis Başkanı değişti, ancak rapor hâlâ yok.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “15 Temmuz ile ilgili bazı gerçeklerin irdelenmesine saraydan uzanan bir el engel oldu” diyerek 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu raporunun bugüne kadar neden basılmadığını sordu. Özel’in önergesini TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç yanıtladı Bilgiç, “15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu raporu tekemmül etmediğinden 26. Yasama Dönemi içinde bastırılarak dağıtılamamıştır. Komisyon tarafından tekemmül ettirilerek Başkanlığımıza sunulan bir rapor bulunmamaktadır” dedi.

TBMM Başkanvekili Bilgiç, 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu raporunun Meclis Başkanlığı’na sunulmadığını, bu nedenle de basılamadığını açıkladı ancak rapor 12 Temmuz 2017 günü Komisyon Başkanı AKP’li Reşat Petek tarafından, dönemin TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a makam odasında elden verilmişti.

Özgür Özel: Elden teslim alınan raporun Başkanlığa sunulmadığını söylemek çok şaşırtıcı!

Özgür Özel ise, Komisyon Başkanı Reşat Petek’in raporu dönemin TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a makam odasında iki yıl önce ve 12 Temmuz 2017 günü verdiğini hatırlattı. Özel, “Önceki TBMM Başkanı’nın elden teslim aldığı raporun Başkanlığa sunulmadığını söylemek, çok şaşırtıcı… Rapor yayımlanmıyor çünkü, 15 Temmuz ile ilgili bazı gerçeklerin irdelenmesini istemeyen eller var” dedi.

Raporu Başkanlığa teslim ederken, “FETÖ’nün ipliğini pazara çıkardık” denilmişti

Komisyon Başkanı AKP’li Petek raporu TBMM Başkanına verirken “Tabiri yerindeyse FETÖ’nün ipliğini pazara çıkardık. Uluslararası camiada en doğru ve gerçekçi biçimde 15 Temmuz darbe girişimini aydınlatacak rapor elimizdedir” demiş, bu anlar ve raporun Kahraman’a verilmesi kameralara da yansımıştı.

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir