Ana Sayfa / ana-slider / Soylu’dan İmamoğlu Yanıtı: Kusurluysam, Kusurumu Kabul Ediyorum

Soylu’dan İmamoğlu Yanıtı: Kusurluysam, Kusurumu Kabul Ediyorum

İçişleri Bakanı Soylu, TBMM’de yemin ettik, bakanlık yemini ettik söz verdik; bu milleti, vatanı satmayacağız diye. Kusurluysam, kusurumu kabul ediyorum, çekincem yok” ifadelerini kullandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaşadığı polemik hakkında konuştu. Soylu, “Gidip Avrupa’da, Strasbourg’da Türkiye’yi şikayet etmek, hukuk ihlalleri yaptığını iddia etmek, terörden görevden alınan belediye başkanlarını savunmak doğruysa ben milletimden ve İmamoğlu’ndan özür dilerim. Bu görevi yapmamın da bir anlamı olmadığını da söylemek isterim” dedi.

Soylu, İmamoğlu ile yaşanan polemik üzerine gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, açıklamalarda bulundu.  İçişleri Bakanı IŞİD lideri Ebubekir Bağdadi’nin kız kardeşinin yakalanması hakkında konuşan Soylu, “Arkadaşlarımız, orada bulunanlar gerekli tahkikatları gerçekleştiriyor” dedi.

Soylu, “Mesele terörist olsa işin kolay olduğunu görüyorsunuz. Ama bu bir zihniyet ve anlayış meselesi. Gidip Avrupa’da, Strasbourg’da Türkiye’yi şikayet etmek, hukuk ihlalleri yaptığını iddia etmek, terörden görevden alınan belediye başkanlarını savunmak doğruysa ben milletimden ve İmamoğlu’ndan özür dilerim.

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir