Ana Sayfa / Gündem / Rum takımı Türk hakeme itiraz etti, UEFA kabul etti

Rum takımı Türk hakeme itiraz etti, UEFA kabul etti

UEFA Avrupa Ligi’nde Dudelange ile APOEL arasında oynanacak maça atanan hakem Halis Özkahya, Kıbrıs Cumhuriyeti Futbol Federasyonu’nun itirazı üzerine değiştirildi.

NTV’den Selim Sayarı’nın haberine göre, APOEL futbol kulübü, deplasmanda oynayacağı Avrupa Ligi karşılaşmasını yönetecek Türk Hakem Halis Özkahya’ya ve yardımcılarına itiraz ederek hakem değişikliği talebinde bulundu.

UEFA bu talebi kabul ederken, perşembe akşamı Lüksemburg’ta oynanacak karşılamaya Özkahya’nın yerine İtalyan hakem Gianluca Rocchi‘yi atandı.

Servet Yardımcı: Standart bir uygulama

Konu ile ilgili NTV’ye konuşan TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, UEFA yetkililerinin kendisine bu durumun operasyonel bir karar olduğunu söylerken, durumu standart bir uygulama olarak değerlendirdi. Yardımcı, Halis Özkahya’nın önümüzdeki hafta farklı bir maça atanacağının yine UEFA yetkileri tarafından kendisine iletildiğini dile getirdi.

UEFA tarafından bu kararın olağanüstü bir şekilde değerlendirilmediğini sözlerine ekleyen Servet Yardımcı, durumun UEFA tarafından normal karşılandığını belirtti.

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir