Ana Sayfa / ana-slider / RTÜK Başkanının 3 Farklı Yerden Maaş Aldığı İddia Edildi

RTÜK Başkanının 3 Farklı Yerden Maaş Aldığı İddia Edildi

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in yasadışı yollarla 60 bine yakın maaş aldığı öne sürülüyor

CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve eski RTÜK üyesi Ali Öztunç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in yasadışı yollarla maaş aldığını iddia etti.

Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Öztunç, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in “yasadışı yollarla” 3 kurumdan birden maaş aldığını, kurum içerisinde mobing uyguladığını, kendisine ‘küçük reis’ dedirttiğini iddia etti.

Öztunç, “RTÜK üyelerinin özel ve tüzel; devlette, özel şirketlerde görev yapması yasaktır. 6112 sayılı kanunun 38. maddesi açıktır; RTÜK üyesi RTÜK üyeliği dışında başka hiçbir yerde görev yapamaz, gelir elde edemez. Ama ne yazık ki şu anki RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Basın İlan Kurulu’nda genel kurul üyesi, ve aynı zamanda TÜRKSAT yönetim kurulu üyesi. RTÜK Başkanı olarak maaş alıyor, Basın İlan Kurulu’nda genel kurul üyesi olarak 5 bin 300 lira maaş alıyor, TÜRKSAT Yönetim Kurulu üyesi olarak da 15-20 bin lira maaş alıyor. RTÜK Başkanı’nın aylık maaşı 50-60 bin lirayı buluyor” dedi.

RTÜK Başkanı’nın, RTÜK Başkanı’na göz yumanların suç işlediğini söyleyen Öztunç, Meclis Başkanı’nın bir an önce RTÜK Başkanı’nı görevden alması gerektiğini belirtti. (İleri Haber)

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir