Ana Sayfa / Gündem / Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde Taciz

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde Taciz

Burdur’daki Mehmet Akif Ersoy üniversitesi’nde iki öğretim görevlisinin öğrencileri düzenli taciz ettiği iki öğrencinin açığa çıkarmasıyla ortaya çıktı.

Tacize uğrayan öğrencilerin konuyu internet üzerinden gündemleştirmesiyle birlikte başka öğrencilerin de tacize uğradığı anlaşılmış ve geçtiğimiz aylarda tacizci akademisyenler açığa alınmıştı.

Öğrencilerin sosyal medyada paylaştığı konuşmalarda da tacizci öğretim görevlisinden birinin bir kadın öğrenciyi zorla görüşmeye çağırdığı, kadının ısrarla görüşmek istemediğini belirtmesine rağmen tacizi sürdürdüğü de görülüyor.

Dün Twitter üzerinden tekrar gündeme getirilen taciz vakasında soruşturma ve açığa alınmadan sonra öğrencilere yönelik psikolojik şiddetin devam ettiği öğrenildi.

Tacize uğrayan kadın öğrencilerden biri Twitter hesabında yaptığı açıklamada mağdur öğrencilere karalama ve yıpratma politikası uygulandığını belirtirken kendisinin ve bazı arkadaşlarının okulu bırakmak zorunda kaldığı kaydetti:

“Mehmet Akif Üniversitesinde ki öğretim üyelerinden 2 kişi ben de dahil çoğu kadın öğrenciye taciz ve tecavüz girişiminde bulunmuştur.Ben sesimi çıkardığımda ardımdan bir kaç kadın daha sesini çıkarmaya cesaret buldu. Bu süreçte 2 hoca arkamızda durduğu için onlar dahil biz mağdur olan öğrencilere de karalama, yıldırma politikası uygulandı.

Hocalar tacizciliğini ve sapıklığını ülkücülük adında ört bas etmeye çalışıp araya itibarlı insanlar sokup hiç utanmadan yüzleri kızarmadan bizi suçlu duruma düşürmeye çalıştılar ve bizim arkamızda duran 2 hocayı da komünist ilan ettiler.

Eninde sonunda benim okula bırakmama vesile oldular. Sizin yüzünüzden kaç arkadaşım okulu bıraktı, tedavi görüyor ve psikolojisi harap halde… Bütün konuşma ve yazışmalar dekanlara ilk verdiğim ifademde mevcut şuan olay savcılığa intikal etmiş.. Desteğinizi bekliyorum lütfen bu dava da arkamızda durun.”

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir