Ana Sayfa / Gündem / MEB’in resim yarışmasında ‘hile’ skandalı

MEB’in resim yarışmasında ‘hile’ skandalı

Bursa’da okullar arasında düzenlenen İş Güvenliği konulu resim yarışmasında hile yapıldığı iddia edildi

Geçtiğimiz yıl Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaöğretim öğrencilerine yönelik, İş Güvenliği konulu bir resim yarışması düzenlenmişti.

Yarışmaya katılan öğrencilerin resimleri arasında yapılan değerlendirmenin sonucu 20 Nisan 2019 tarihinde açıklandı. Yarışma sonucu Bursa Nizam Karasu İmam Hatip Lisesi 7/E sınıfı öğrencisi M.E’nin birincilik, Bursa Abdurrahman Vardar İlkokulu 2/D öğrencisi Y.O’nun ikincilik, Bursa 1. Murat İlkokulu 8/A sınıfı öğrencisi N.S.Ç’nin üçüncülük ödülü aldığı duyuruldu.

Yarışmanın ödülü olan yarım altın ve belge, Bursa Nizam Karasu İmam Hatip Lisesi müdürü Yunus Emre Altuntaş, okulun görsel sanatlar öğretmeni Tuba Paksoy ve birinci olduğu ilan edilen öğrenci M.E’nin katıldığı törenle kendilerine verildi.

Ancak yarışmanın ardından verilen ödüllere büyük bir usulsüzlük iddiasının gölgesi düştü. İddiaya göre yarışmayı kazanan resmin birinci olan öğrenci M.E tarafından yapılmadı. Aynı okulun lise bölümünde okuyan ve bir çok yarışmada ödül kazanan öğrenci E.E tarafından yapılan sözkonusu resim, birinci olduğu açıklanan M.E adına yarışmaya sokularak usulsüzlük yapıldı.

İNCELEME BAŞLATILDI

Skandal olay CİMER’e bir şikayet ile iletildi. Şikayet üzerine yapılacak araştırma ile yarışmada yaşandığı dile getirilen bu skandalın gerçek olup olmadığı, okul müdürü Yunus Emre Altuntaş ve görsel sanatlar öğretmeni Tuba Paksoy’un bu usulsüzlüğü yapıp yapmadıkları tespit edilecek. (Gazete Manifesto)

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir