Ana Sayfa / ana-slider / Kürt Sığınmacı Cenevre’de Kendisini Ateşe Verdi

Kürt Sığınmacı Cenevre’de Kendisini Ateşe Verdi

Cenevre’deki Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin önünde bu sabah kendisini ateşe veren sığınmacının, Suriyeli bir Kürt olduğu ortaya çıktı. Cenevre polis sözcüsü Silvain Guillaume-Gentil “Sebebin mevcut siyasi durum olduğunu sanıyoruz” dedi

Suriyeli bir Kürt, Cenevre’deki Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin önünde kendisini ateşe verdi. 31 yaşındaki erkeğin hastaneye götürüldüğü açıklanırken, Cenevre polis sözcüsü Silvain Guillaume-Gentil “Durumundan ötürü kendisine amacını sormamız imkansızdı ama sebebin siyasi durum olduğunu sanıyoruz” dedi.

LOZAN’DA HASTANEYE KALDIRILDI

Olay bu sabah, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin İsviçre’nin Cenevre kentindeki genel merkezinde meydana geldi. Suriyeli bir Kürt sığınmacı olarak Almanya’da yaşayan bu kişinin, çalışanların işe gelmekte olduğu 07.40 sularında, binanın dışında üzerine benzin döktükten sonra kendini ateşe verdiği ve içeri girmeye çalıştığı belirtildi.

Güvenlik güçleri ve tıbbi yetkililer alevleri söndürürken, Kürt sığınmacı helikopterler Lozan’da yanık konusunda uzman bir üniversite hastanesine götürüldü.

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir