Ana Sayfa / ana-slider / KOTON’da İşçi Kıyımı: Çok Sayıda İşçi, İşten Çıkarıldı.

KOTON’da İşçi Kıyımı: Çok Sayıda İşçi, İşten Çıkarıldı.

Giyim sektörünün önde gelen mağazalarından Koton’da sendika üyesi ve sendikalı olmayan çok sayıda işçi, işten çıkarıldı

Giyim sektörünün önde gelen mağazalarından Koton’da 40’a yakın sendika üyesi işçiyle birlikte sendika üyesi olmayan çok sayıda işçi işten çıkarıldı.

Koop-İş Sendikası’nın verdiği bilgiye göre herhangi bir gerekçe gösterilmeden işten çıkarılan işçilerin bazıları kararı, telefon ile aranarak öğrendi

Koop-İş Sendikası tarafından yapılan açıklamada, “Sendikamıza üye olan Koton mağazaları işçileri, işverenin acımasız ve hukuksuz tavrıyla, yazılı bildirim olmaksızın bir telefonla işten çıkarılıyor. Binlerce üyemiz gibi Koop-İş’e güvenen, inanan Koton işçileri anayasal, yasal haklarını kullanamıyor. İşveren, onlara örgütlü olmayı, insanca, özgürce yaşamayı reva görmüyor” denildi.

‘İŞÇİLER BASKILARLA YILMAYACAK’

Koton işçilerinin baskılarla yılmayacağının belirtildiği açıklamada, işçilerin sendikaya üye olmaya devam edeceği, dayatılan düzene razı olmayacağı ifade edildi.

Evrensel Gazetesi’nin haberine göre; sendika tarafından yapılan açıklamada, “Hep birlikte mücadele edeceğiz ve bu anlayışa teslim olmayacağız. Koop-İş Sendikası sonuna kadar Koton işçileriyle birlikte olacak, mücadele edecektir” ifadeleri yer aldı.

‘TÜM ŞEHİRLERDE BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAK’

Koop-İş Sendikası İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere Koton mağazalarının yer aldığı tüm şehirlerde basın açıklaması yapacağını duyurdu.

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir