Ana Sayfa / ana-slider / Keskin’den Zeydan Tepkisi: Düşman Hukuku Devrede

Keskin’den Zeydan Tepkisi: Düşman Hukuku Devrede

Eren Keskin dün tahliye kararı durdurulan HDP eski Milletvekili Abdullah Zeydan ile ilgili olarak “düşman hukuku devrede” ifadelerini kullandı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, milletvekilleri Oya Ersoy, Zeynel Özen, Ali Kenanoğlu ve Fatma Kurtulan, geçtiğimiz günlerde polisin evine baskın düzenlediği İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel başkanı Eren Keskin’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. İHD İstanbul Şubesi’nde gerçekleşen ziyarette, Keskin’e İHD Şube Başkanı Gülseren Yoleri eşlik etti.

Son zamanlarda başta Eren Keskin olmak üzere birçok kişi ve kesime yönelik gözaltı ve tutuklamaların olduğuna dikkat çeken Buldan, “Bu bir konseptir. Sevgili Eren Keskin’e yapılan tüm bu saldırılar hepimize yapılmış sayılır” dedi. Buldan, “Ne kadar güçlü ve dayanışma içerisinde olabilirsek bu tür saldırıları berhava edebileceğiz” diye konuştu.

Buldan, HDP eski Milletvekili Abdullah Zeydan hakkında önce tahliye sonra tekrardan tutuklama kararı verilmesine de tepki göstererek, “Saray’a bağlı savcılar tarafından bu karara itiraz edildi. Bu itiraz çerçevesinde Abdullah Zeydan’a bir kez daha ceza verildi” dedi.

‘DÜŞMAN HUKUKU DEVREDE’

İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin ise Abdullah Zeydan’ın tahliye kararında düşman hukukunun devreye girdiğini söyledi. İHD İstanbul Şube Başkanı Gülseren Yoleri de “Hak ihlalinin yaşandığı her yerde mutlaka insan hakları savunucuları dayanışma gösterecektir” diye belirtti.

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir