Ana Sayfa / ana-slider / Hukuk Fakültesine Veteriner Dekan

Hukuk Fakültesine Veteriner Dekan

Üniversitelere yapılan dekan atamaları dikkat çekti

67 hukuk fakültesinin 19’unda dekanların hukukçu olmayan isimlerden seçildiği belirlendi. Onlardan biri de Abant İzzet Baysal Üniversitesi dekanlığına atanan veteriner Mustafa Alişarlı

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı aynı üniversitenin hukuk fakültesi dekanlığına vekaleten atandı.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre; 2013 yılında AKP Terme Belediye başkan aday adayı olan Mustafa Alişarlı da Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden mezun olmuştu. Rize’deki Recep Tayyip Erdoğan, Isparta’daki Süleyman Demirel, Trabzon ve Yalova üniversiteleri hukuk fakültesi dekanları da ilahiyat profesörlerinden seçildi.

Hukuk fakültesi dekanları arasında, çalışma ekonomisi, kamu yönetimi, işletme, siyaset bilimi, Fransız dili, ziraat, iktisat ve kimya profesörü de var. Anayasa Hukuku Profesörü Kemal Gözler, “19 üniversitenin hukuk fakültelerinde hukukçu olmayan dekanlar var. İçlerinde en büyük grubu ilahiyatçılar oluşturuyor. Kendisi hukuk fakültesi mezunu olmayan bir hocanın verdiği hukuk eğitiminden ne hayır gelir?” dedi.

 

Kaynak: Gazete Manifesto

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir