Ana Sayfa / ana-slider / HDP Milletvekillerine Polis Müdahalesi

HDP Milletvekillerine Polis Müdahalesi

Ev-Dem haber

HDP’nin yarın İstanbul’da Yapacağı 3.Olağan Kongresine ilişkin Taksim’de Basın Açıklaması yapmak isteyen Halkların Demokratik Partisi Milletvekillerini polis kalkanlarla ablukaya alarak bildiri dağıtmalarına izin vermedi.

HDP’nin 3 Kasım Pazar günü Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde yapacağı HDP İstanbul 3. Olağan Kongresine ilişkin Taksim Meydanında bir araya gelen milletvekilleri ve partili bir grup basın açıklaması ve bildiri dağıtımı için toplandığı esnada polisin sert müdahalesi ile karşılaştı.
İçlerinde HDP Milletvekilleri Zeynel Özen, Garo Paylan, İmam Taşçıer, Erol Katırcıoğlu ve Ali Kenanoğlu’nun da bulunduğu grubun basın açıklamasına ve bildiri dağıtımına izin vermeyen polis gruba çevik kuvvet polisi eşliğinde barikat kurdu. Barikat esnasında polis ve Milletvekilleri arasında arbede yaşandı. Çıkan arbedede Milletvekilleri ve bir çok partili saldırıya uğradı. HDP milletvekilleri polisin tüm engellemelerine rağmen, yarın gerçekleştirilecek HDP İstanbul İl Örgütü’nün 3. Olağan Kongresine çağrı yaptı. Daha sonra milletvekilleri Taksim İstiklal Caddesinden HDP İstanbul İl Örgütü’nün Tarlabaşı’nda bulunan il binasına kadar yürüdü.

 

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir