Ana Sayfa / ana-slider / HDP Kocaeli il ve ilçe binaları basıldı; çok sayıda gözaltı var

HDP Kocaeli il ve ilçe binaları basıldı; çok sayıda gözaltı var

Kocaeli’de polis HDP il ve ilçe binasının da aralarında bulunduğu çok sayıda adrese baskın düzenlendi. Çok sayıda kişinin gözaltına alındığı operasyonda polis panolara Türk bayrağı astı.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, Kocaeli merkez ve ilçelerinde sabah saatlerinde polisler tarafından eş zamanlı operasyonda aralarından Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli İl Eş Başkanı Leyla Aygün, HDP Parti Meclis (PM) üyesi Mehmet Yalçınkaya ile Engün Güleser ve ilçe eş başkanlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. HDP İl Saymanı İrfan Demirkaya’yı da evinde gözaltına alan polis, daha sonra Demirkaya’yı il binasına getirerek burada arama yaptı. Aramaların yapıldığı il binasında bir adet dizüstü bilgisayar ve 3 adet masaüstü bilgisayarın hard diskine el konulduğu öğrenildi.

Polis bayrak astı

Öte yandan çok sayıda ilçe binasının da basıldığı ifade edildi. Basılan ilçe binalarındaki tüm eşyaların dağıtıldığı görülürken, panolara Türk bayrağı asılması dikkat çekti.

Gözaltına alınanların Kocaeli Emniyeti’ne götürüldüğü ifade edildi.

Gözaltına alınanlardan isimlerini öğrenilenler şu şekilde: HDP Parti Meclis (PM) üyeleri Mehmet Yalçınkaya ile Engin Güleser, HDP Kocaeli İl Eş Başkanı Leyla Aygün, HDP İl Saymanı İrfan Demirkaya, HDP Dilovası İlçe Eş Başkanı Abdulkadir Demir, Darıca İlçe Eş Başkanı Kutbettin Güneşsu, Çayırova eski ilçe Eş Başkanı Emine Karaslan ve HDP üyeleri Ebubekir ÇobanOsman Kurum, Avukat Zekire Dündar Aydın, Avukat Yüksel GençDamla BağcıMekiye AydınMehmet KaraaslanKudret DavutoğluHasret Erdem.

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir