Ana Sayfa / Gündem / HDP Eş Başkanları: ‘Birlikte daha güçlüyüz’

HDP Eş Başkanları: ‘Birlikte daha güçlüyüz’

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, KHK buluşmasına gönderdiği mesajda, “Bu zulüm ancak bir araya gelerek, dayanışarak, demokrasi ve barış talebinde ısrar ederek son bulabilir” dedi.

Ankara Valiliği tarafından buluşmaları engellenen Kanun Hükmünde Kararnameyle (KHK) ihraç edilen kamu çalışanları, HDP Genel Merkezi’nde toplandı.

Ankara’ya girişleri engellenen KHK’lilere mesaj gönderen HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan, dayanışmanın önemine dikkati çekti.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu tarafından HDP Eş Genel Başkanları Buldan ve Temelli’nin mesajları okundu.

Buldan ve Temelli’nin mesajı şöyle: “‘Birlikte daha güçlüyüz’ sloganıyla bir araya gelen KHK’li Platformları’nın değerli bileşenleri, buluşma dolayısıyla dayanışmayı büyüten değerli katılımcıları, 20 Temmuz 2016’da ilan edilen OHAL’i gerekçe göstererek çıkarılan KHK’ler eliyle on binlerce kamu emekçisi, bilim insanı, eğitimci, sendikacı kendilerinden savunma alma ihtiyacı dahi hissedilmeden ihraç edilerek işsiz bırakıldı, sosyal yaşamdan tecrit edildi. Adeta ölüme terk edildi. Kendi sonunu gören AKP iktidarının şiddeti, hukuksuzluğu toplumsal kesimlere yaymasını, antihukuku ‘yeni Türkiye’nin’ düzeni olarak dayatmasını demokrasi güçleri asla kabul etmeyecektir.

Bu zulüm ancak bir araya gelerek, dayanışarak, demokrasi ve barış talebinde ısrar ederek son bulabilir. Programlarımız dolayısıyla katılamadığımız KHK’liler Buluşması’nı bu duygularla selamlar, HDP’nin her daim mücadelenizin yanında olduğunu bilmenizi isteriz.”

Kaynak: MA

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir