Ana Sayfa / ana-slider / Hafta sonu hava nasıl olacak

Hafta sonu hava nasıl olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara Bölgesi’nde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor.

İstanbul’da Cumartesi günü sıcaklıklar en yüksek 22 en düşük 15 derece olacak. Havanın az bulutlu olması bekleniyor ve herhangi bir yağış tahmini gözükmüyor. 

Pazar günü ise benzer bir hava durumu tahmin ediliyor. En yüksek 23, en düşük 15 derece sıcaklık hissedilecek ve az bulutlu hava kendisini gösterecek. Yağış beklentisi ise yok.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Karadeniz kıyıları, Sakarya, Bolu ve Artvin çevreleri ile Ağrı, Van ve Hakkari’nin doğu kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusu, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz’in Toraoslar mevkii ile Güneydoğu Anadolu’nun yüksek kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir