Ana Sayfa / ana-slider / Evde Beslediği Yılan Tarafından Boğuldu

Evde Beslediği Yılan Tarafından Boğuldu

ABD’nin Indiana eyaletinde, 36 yaşındaki Laura Hurst, beslediği 2,43 metre uzunluğundaki piton yılanı tarafından boğularak hayatını kaybetti

ABD’nin Indiana eyaletinde bir kadının, beslediği yaklaşık 2,5 metre uzunluğundaki piton yılanı tarafından boğularak öldürüldü. Yerel medyada çıkan haberlerde, olayın Indiana’nın Oxford kasabasında, yetkililerin “sürüngen ev” adını verdiği ve içinde 140 yılanın yaşadığı evde gerçekleştiği aktarıldı.

Söz konusu yılanlı evin sahibi olan ve yandaki evde yaşayan Benton Bölge Şerifi Donald Munson’un yılanları kontrol etmek için içeri girdiği sırada 36 yaşındaki Laura Hurst’u, beslediği 2,43 metre uzunluğunda piton yılanını boynuna dolanmış halde bulduğu kaydedildi. Munson’un, Hurst’u yılandan kurtararak 911 Acil Hattı’nı aradığı, ancak olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen kadının kurtarılamadığı ifade edildi.

‘YILANI KAFESTEN ÇIKARDIĞINDA BOYNUNA DOLANMIŞ OLABİLİR’

Indiana Eyalet Polisi Sözcüsü Kim Riley, sadece yılanların kafes ve bölmelerde yaşaması için dizayn edilmiş “sürüngen evde”, Hurst’a ait 20 yılanın bulunduğu ve haftada birkaç defa yılanlarını beslemek için buraya geldiğini belirtti. Diğer 120 yılanın, mekanın sahibi Donald Munson’a mı ait olduğu konusunda ise bir bilgi paylaşılmadı.

Kiley, “Tam olarak ne oldu bilemiyoruz ama muhtemelen Hurst, yılanını kafesten çıkardığı sırada boynuna dolandı” ifadelerini kullandı.

Mekanın sahibi Munson da Hurst’un ölümü için “insan hayatına mal olan trajik bir kaza” değerlendirmesi yaptı.

‘YILANLARA KARŞI BÜYÜK TUTKUSU VARDI’

Yerel gazetedeki haberde Hurst ve Munson’un uzun yıllardır yılanlara düşkün kişiler olduğu belirtilerek, Laura Hurst’un avukatı Marcel Katz’in, “Hurst’un yılanlara karşı büyük tutkusu vardı. Hatta bu, eşinden boşanma davasının da büyük bir parçasıydı” sözleriyle aktarıldı.

Yetkililer, Hurst’un resmi ölüm nedenini otopsi raporundan sonra kayda geçireceklerini belirtti. (NEW YOR/AA)

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir