Ana Sayfa / ana-slider / DSG: Rusya İle Soçi Anlaşması’nın Uygulanması Sonucuna Vardık

DSG: Rusya İle Soçi Anlaşması’nın Uygulanması Sonucuna Vardık

DSG, Rusya ile yapılan görüşmeler neticesinde Soçi Anlaşması’nın uygulanması sonucuna vardıklarını duyurdu

Demokratik Suriye Güçleri (DSG), Rusya ile yapılan görüşmeler neticesinde Soçi Anlaşması’nın uygulanması sonucuna vardıklarını duyurdu.

DSG’nin 22 Ekim’de imzalanan Soçi Anlaşması’na dair yaptığı yazılı açıklamada, Soçi Anlaşması’nın kabul edilmeyen bazı maddeleri üzerinde yürütülen tartışmalar neticesinde Türkiye’nin askeri operasyonlarının durması amacıyla anlaşmanın uygulanması sonucuna varıldığı belirtildi.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, yapılan açıklama şu şekilde:

“Rusya Federasyonu ile kabul etmediğimiz anlaşmanın bazı maddeleri üzerinde yürütülen geniş tartışmalar ardından, işgalci ordunun halkımıza ve bölgenin kazanımlarına yönelik saldırılarının durması amacıyla, 22 Ekim 2019’daki Soçi anlaşmasının uygulanması sonucuna vardık.

Demokratik Suriye Güçleri, bu vahşi saldırılar ve dökülen kanın durması için Türkiye ve Suriye arasındaki sınırın uzağında, tüm Kuzey Suriye ve Rojava Kürdistanı’nda güçlerini yeniden düzenleyecek ve yeni alanlara da konuşlandıracak.

Demokratik Suriye Güçleri olarak, halkın ve bölgenin kazanımlarını savunmaya olan bağlılığımızı tekrarlıyor, Rusya Federasyonu’nu kendi sorumluluklarına sahip çıkmaya ve Kuzey-Doğu Suriye Özerk Yönetimi ile Şam’daki merkezi hükümet arasında yapıcı bir diyalogun temelini oluşturmaya çağırıyoruz.”

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir