Ana Sayfa / ana-slider / Diyanet’ten Öğrencilere Umre Ziyareti Programı

Diyanet’ten Öğrencilere Umre Ziyareti Programı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un, ”çeşitli faaliyetler adına bir fırsat olarak görüyoruz” dediği ara tatiller de gericiliğe teslim ediliyor. Diyanet, okullara özel ‘umre programı’ hazırladı

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk’un “Bir fırsat olarak görüyoruz” diyerek açıkladığı ve “Bilim, kültür, sanat, spor gibi çeşitli faaliyetler bu ara tatillerde tema doğrultusunda yapılacak” dediği ara tatiller, eğitim alanını dinselleştirmek için fırsat yarattı. İl Milli Eğitim Müdürlükleri, müftülüklerle iş birliği yaparak Diyanet’in umre programları için hazırlığa geçti.

Cumhuriyet’ten Ozan Çepni’nin haberine göre, okullara Diyanet’in özel hazırlanmış 2019-2020 yılı ara tatili için ‘Umre Programı’ ve fiyat bilgileri gönderildi. Umre programında Mekke ve Medine için öğrenci ve velilere 2, 3 ve 4 kişilik odalarda konaklama imkânı sunulduğu belirtildi. Umre turları, kahvaltı ve akşam yemeği tabldot ve “öğle yemeği kumanyası” ile 2 kişilik odalarda öğrenciler için 3 bin 500 sar, yani 5 bin 400 TL; öğretmen ve veliler için ise 4 bin sar, yani 6 bin 150 TL olarak hesaplandı. Diyanet’in fiyatlandırması, 4 kişilik odalarda 5 bin TL’ye kadar düştü.

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir