Ana Sayfa / ana-slider / Deprem sonrası tahliye edilen Çapa Diş Hekimliği’ne yeni bir yer tahsis edilmedi

Deprem sonrası tahliye edilen Çapa Diş Hekimliği’ne yeni bir yer tahsis edilmedi

Silivri açıklarında 26 Eylül günü meydana gelen 5.8’lik deprem sonrası boşaltılan İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne halen yeni yer tahsis edilmemesi nedeniyle yeni hasta kabulünün yapılamadığı bildirildi.

Depremden sonra yapılan ön hasar tespit incelemesinde fakülteye ait yedi binada deprem ve fiziki şartlardan dolayı yapısal hasar bulunduğu ve tahliye kararı alındığı açıklanmıştı. Buradaki sağlık hizmetlerinin yeni binaya taşınıncaya kadar durdurulmasına karar verilmişti.

HASTA ALIMI YAPILMIYOR

Sözcü’den Hande Zeyrek’in haberine göre öğrencilerin klinik eğitim puanlarını tamamlamaları ve yarım kalan hasta tedavilerinin yapılabilmesi için geçici olarak Merkez Kampüs’ün Mediko Sosyal Merkezi binasında oda açıldı. Ancak yeni hasta alımı yapılmadığı, hastalara röntgen dahi çekilemediği belirtildi. Fakültenin inşaatı devam eden biyomühendislik binasına taşınacağı, binanın ise mart ya da nisan ayında bitirileceği ifade edildi.

900’ü aşkın öğrencinin eğitim aldığı fakültede dördüncü ve beşinci sınıflar klinik uygulama ile hasta bakarak puan alıyor.

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir