Ana Sayfa / Gündem / Cumhuriyet Başsavcıları, AKP’lilerle Yemekte Buluştu

Cumhuriyet Başsavcıları, AKP’lilerle Yemekte Buluştu

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman ve Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, Zonguldak’ta AKP’lilerle bir araya geldi

Erdoğan ile ‘tanışıklığı’ çok eskiye dayanan ve AKP’nin belediye başkan adayına dahi destek veren Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, memleketi Zonguldak’ta, Zonguldak Başsavcısıyla birlikte AKP’lileri ziyaret etti.

Zonguldak Pusula Gazetesi’nin 2 Kasım tarihli haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman ve Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, Zonguldak’ta AKP’li siyasetçiler ve milletvekilleriyle yemekte bir araya geldi. Kocaman’ın buluştuğu AKP’liler arasında Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar, İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ve Sezai Bükrü yer aldı.

ERDOĞAN İLE ‘TANIŞIKLIĞI’ ÇOK ESKİ…

Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kocaman, 2017 yılında Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak’ın Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı’nda görevlendirilmesiyle Kodalak’ın yerine atanmıştı.

Kocaman ismi, kamuoyunda ilk olarak, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 1999 yılında Pınarhisar Kapalı Cezaevi’nde kaldığı dönemde duyuldu. O dönem cezaevinin savcısı olan Yüksel Kocaman’dan, Erdoğan’ın yakın arkadaşı olan Hüseyin Besli ve Ömer Özbay imzasını taşıyan, ‘Bir liderin Doğuşu’ isimli kitapta da bahsediliyor.

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir