Ana Sayfa / ana-slider / CHP’li Ataşehir Belediyesi’nin güvenlikleri, DİSK Genel-İş Uzmanına saldırdı

CHP’li Ataşehir Belediyesi’nin güvenlikleri, DİSK Genel-İş Uzmanına saldırdı

DİSK Genel-İş’in Sendika Uzmanı Gökhan Keskin, sendikal faaliyet için gittiği Ataşehir Belediyesi’nde güvenlik görevlilerinin saldırısına uğradı

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel-İş’in Sendika Uzmanı Gökhan Keskin, sendikal faaliyet için gittiği Ataşehir Belediyesi’nde güvenlik görevlilerinin saldırısına ve işkenceye maruz kaldı. Saldırıyı Twitter hesabından duyurarak olayı anlatan Keskin, saldırılar karşısında yılmayacaklarını dile getirdi.

Gökhan Keskin saldırıyı şöyle anlattı:

“Bugün saat 10.00’a doğru Ataşehir Belediyesi’ndeki üyelerimizle bir araya gelmek için gittiğim belediye binası girişinde güvenlik amirlerinin ve onların emriyle güvenliklerin saldırısına ve işkencelerine maruz kaldım.

‘BELEDİYE YÖNETİMİ, SENDİKA ÜYELERİNE İSTİFA BASKISI YAPIYOR’

Bir aydır Ataşehir’de haksız yere işten çıkarılan işçilerin işe geri dönmesi, işçilerin ücretlerinin düzenli ödenmesi, İSİG kurallarına uyulması için mücadele veriliyor. Bu mücadeleye karşılık belediye yönetimi sendika üyeleri üzerinde baskı kurarak işçileri istifaya zorlamaktaydı. Bu yüzden sendika şubesinin çağrısı ile üyelerle bir araya gelip sendikal örgütlülüğü güçlendirmek için hafta başından beri belediye binası içinde çalışma yürütmekteydim.

‘HER GÜN GİRDİĞİM SENDİKA YELEĞİMLE BELEDİYEYE SOKMADILAR’

Bugün sabah 10.00’a doğru her gün olduğu gibi üzerimde DİSK yeleğim belediye binası içinde bulunan sendika işyeri temsilciliğine gitmek için kapıdan girdiğimde güvenlik görevlileri tarafından yolum kesildi. Üzerimde DİSK amblemli yelekle binaya giremeyeceğim söylenirken sayıları sürekli artan güvenlikleri tarafından kollarımdan tutularak engellenmeye çalışıldım. Kendilerine günlerdir bu şekilde binaya girdiğimi, binada temsilcilik odamız olduğunu yetkili olduğumuz Ataşehir Belediyesi’nde ve bu binanın birçok yerinde DİSK ambleminin yer aldığını, ayrıca vatandaşın kılık kıyafetine göre keyfi şekilde müdahalede bulunamayacağını burasının bir kamu kurumu olduğunu hatırlatmama rağmen zorlama devam etti.

‘ZORLA BİR ODAYA KAPATILDIM, İŞKENCE EDİLDİ’

Üstümdeki yeleği elime alarak girmek istediğimde ise yeleğimi kapıdan dışarı atmamı söyleyerek çekiştirip elimden alınmak istendi. Buna izin vermemem ve bu hukuksuzluğa direnmem üzerine ise güvenlik amiri ve 10’un üzerinde güvenliğin saldırısına uğradım. Bu kişiler tarafından zorla bir odaya kapatıldım. Burada da amir ve müdürlerin küfür ve saldırılarına maruz kaldım. Odanın içinde yere yatırılıp kafama bastırılıp işkence edilerek, günlerdir işçileri ‘kışkırttığım’ bu yüzden günümün gösterileceği söylenerek küfür ve saldırı ile karşı karşıya kaldım.

‘ASLA YILMADIK, YILMAMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Bu saldırılara direnmem ve bir şube yöneticisinin olay yerine gelmesi ile saldırganların elinden kurtuldum. Şu an hastaneden darp raporumu alıp şikayette bulunmak için gerekli işlemleri gerçekleştiriyoruz. Ancak bilinsin ki bu işkenceci yöntemlerle, baskı ve şiddetle asla yılmadık yılmamaya da devam edeceğiz. Zafer Direnen Emekçinin Olacak! İnadına Sendika İnadına DİSK!”

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir