Ana Sayfa / ana-slider / CHP’li Aksünger: Linç Kampanyası Başlatıldı

CHP’li Aksünger: Linç Kampanyası Başlatıldı

CHP PM Üyesi Erdal Aksünger hakkında, “PYD terör örgütü değildir” sözleri nedeniyle parti yönetimince inceleme başlatılırken, yeni bir açıklama yapan Aksünger, ”Amaç linç etmek” dedi

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi ve eski milletvekili Erdal Aksünger hakkında, “PYD terör örgütü değildir” sözleri nedeniyle parti yönetimince inceleme başlatıldığı öğrenildi.

Aksünger, katıldığı bir televizyon programında Suriye’ye yönelik askeri operasyon tartışılırken, “PYD konusunda ilk günden diyorum görüşülmesi gerekiyordu. Terör örgütü değil benim gözümde” ifadelerini kullanmıştı.

Konuya ilişkin Artı Gerçek’ten Meryem Yıldırım’a açıklama yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eski yardımcısı Aksünger, parti soruşturmasına ilişkin henüz kendisine ulaşan herhangi bir bildirimin olmadığını belirtti. “Bana herhangi bir şey ulaşmadı, ben de yeni gördüm ama ne kadar gerçekçi bilemiyorum. Böyle bir şeyin olması mantıksız zaten” diyen eski milletvekili, kendisine yönelik bir linç kampanyası başlatıldığına dikkat çekti.

Konuya ilişkin daha önce de açıklamalar yaptığını hatırlatan CHP’li Aksünger, şunları söyledi:

‘PYD 2003’TE KURULMUŞ BİR PARTİDİR’

”PYD 2003’te Esad döneminde daha böyle konular yokken bir parti olarak kurulmuş. Daha sonrası itibariyle PYD Türkiye’deydi zaten. Buradaki amaç sadece linç etmek ve iktidarın oyunlarına gelmekten başka bir şey değil. Şu an linç yapmaya çalışıyorlar. Parti eğer soruşturma açıyorsa parti de katılıyor demektir.

‘HDP ‘SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ’ DEDİ DURUM DEĞİŞTİ’

PYD ya da başkası fark etmez. 2015’e kadar bunların hiçbirisi terör örgütü filan değildi. 7 Haziran 2015’ten sonra iktidar, HDP ne zamanki ‘Biz seni başkan yaptırmayacağız’ dedi, Selahattin Demirtaş’ın söyleminden sonra, Türkiye’de ciddi bir şekilde bunların hepsi farklı bir düzleme oturdu. Bir kere rasyonel olarak konunun ne olduğunu incelemek lazım. Devamlı hamaset üzerinden devamlı bir siyaseti körüklemek, Erdoğan’ın izlediği siyasetin arkasına takılmak anlamına gelir. Bu yapılanların hepsini Türkiye’nin yaptığını söylemek doğru değil, bu aslında iktidarın kendi yaptığı bir politika aslında.

‘KAZANIMLAR BUGÜNÜN ÇOK İLERİSİNDE OLACAKTI’

”Geçmişte de bunların yaptıkları politikalarda ne yanlışlar yapıldığını ortaya koymak adına şunu söylemek lazım” diyen Aksünger şöyle devam etti:

”Türkiye gerçekten büyük ülkeyse, ki büyüktür, AKP iktidarı döneminde büyük olmadı Türkiye sonuçta; bu şartlar altında oturup barışı kendi başına sağlayabilir. Ben şunu izah ettim zaten orada: Suriye’de eğer siz başlangıcında böyle olaylar gerçekleştirmeseydiniz ne orada öyle bir olay olacaktı ve kazanımlar bugünün çok ilerisinde olacaktı.

‘İKTİDARIN POLİTİKASI AMERİKA’NIN ÜRÜNÜ’

Bugün kazanım diye konuştuğumuz şey 2009’dakinden çok daha geride. Eğer iktidarın politikası Amerika ile kalkıp içeride bir eğit-donat, Suriye’de Şam rejimine karşı darbe girişiminde bulunanlarla yaptıkları bu çalışmaların hepsi Amerika’nın ürünü.”

‘TÜRKİYE BARIŞIN TARAFINDA OLSAYDI BU KADAR CİNAYET YAŞANMAZDI’

”Amerika hem bir taraftan IŞİD’i yarattığı konusunda kendi açıklamaları var öbür taraftan da gelip hem Türkiye ile hem de Kürtlerle birlikte ortaya tam bir emperyalist senaryo koydu” şeklinde konuşan Aksünger, sözlerini Suriye ile barış vurgusu yaparak şu mesajla noktaladı:

”Buradan baktığımız zaman zaten konu ortada. Biz eğer ilk günden Suriye’de barışın tarafında ve Suriye’nin parçalanmaması noktasında diyalog içerisinde olsaydık bugün bu kadar cinayetlik işler yaşanmazdı. Ne Türkiye ordusu ‘Milli Suriye Ordusu’ diye ne olduğu belli olmayan bir orduyu önüne katıp bir yerlere gitmezdi, böyle bir saçmalık olmazdı.” (İleri Haber)

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir