Ana Sayfa / Gündem / Ceren’in katilinin avukatından skandal paylaşım

Ceren’in katilinin avukatından skandal paylaşım

Ceren Damar’ın katili H. İsmail Hikmet’in avukatı Vahit Bıçak’ın sosyal medyada ‘Irza karşı meşru müdafaa’ mesajı tepkilere neden oldu. Bıçak’ın bir dönem Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı da yaptığı ortaya çıktı

Akademisyen Ceren Damar Şenel’in katil zanlısı Hasan İsmail Hikmet, geçen cuma günü hâkim karşısına çıkmıştı. Sanık Hikmet, katlettiği Şenel ile zorunlu bir birliktelik yaşadığını iddia etmiş ve savunmasındaki çelişkiler üzerine Ceren Damar Şenel’in babası Mustafa Damar “Senaryosu iyi yazılmış ama aktörün beceriksiz olduğu bir dizi izletildi ifadelerini kullanmıştı. Hikmet’in avukatı Vahit Bıçak’ın savunmada kullandığı cümleler ise kamuoyu tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Vahit Bıçak bu kez de sosyal medya üzerinden aynı ifadeleri kullandı. Bıçak yaşanan cinayeti ‘Kanunlarda cezai işlem gerektiren bir eylem değil.’ sözleriyle savundu. Öte yandan Avukat Vahit Bıçak’ın seçimlerde AKP’den milletvekili aday adayı olduğu ve 2003-2005 yılları arasında da Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı yaptığı ortaya çıktı.

‘Cinsel saldırı suçunun mağduru’

Katil zanlısı Hasan İsmail Hikmet’in avukatı Vahit Bıçak duruşmadaki sözlerinin ardından bu kez sosyal medyada tepkilere neden olan şu mesajları paylaştı:

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir