Ana Sayfa / ana-slider / Beyaz Saray’daki ‘Suriye’ Konulu Toplantıda Kavga Çıktı

Beyaz Saray’daki ‘Suriye’ Konulu Toplantıda Kavga Çıktı

ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’den Amerikan askerini çekme kararına karşı olan yasa tasarısının ABD Temsilciler Meclisi’nde 60’a karşı 354 oyla kabul edilmesinin ardından Beyaz Saray’da yapılan toplantıda tartışma çıktı. Temsilciler Meclisi Sözcüsü Nancy Pelosi, Trump’ın toplantıda ‘kendini kaybettiğini’ söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’den Amerikan askerini çekme kararına karşı olan yasa tasarısının ABD Temsilciler Meclisi’nde 60’a karşı 354 oyla kabul edilmesinin ardından Beyaz Saray’da yapılan toplantıda tartışma çıktı.

CNBC’de yer alan habere göre, toplantı sonrası Temsilciler Meclisi Sözcüsü olan Demokratlardan Nancy Pelosi basına açıklama yaptı.

PELOSİ:ARTIK BAŞKAN’IN SAĞLIĞI İÇİN DUA EDİYORUM

Trump, “IŞİD’lilerin bir kısmı komünist” derken Demokratlar toplantıyı terk etti. Temsilciler Meclisi Sözcüsü olan Demokratlardan Nancy Pelosi “Başkan ve ailesinin güvenliği için her zaman dua ederdim. Ama artık Başkan’ın sağlığı için dua ediyorum” dedi.

Trump’ın “oldukça sarsılmış” olduğunu söyleyen Pelosi, Trump’ın toplantıya öfkeli ve savunmacı bir edayla geldiğini, suçlayıcı bir tavırla konuştuğunu söyledi.

“Suriye’de yaptıklarına karşı bu kadar büyük bir muhalefet beklemiyordu” diyen Pelosi, Trump’ın toplantıda kendisini kaybettiğini söyledi.

HOYER:BİR BAŞKAN’IN BU KADAR SAYGISIZCA DAVRANDIĞINI GÖRMEDİM

Demorat senatörlerden Chuck Schumer ise, “Küçük düşürücüydü, bilhassa da Temsilciler Meclisi Sözcüsü Pelosi’ye karşı” derken Temsilciler Meclisi Üyesi Steny Hoyer da,  “Bir Başkan’ın hükümetin kendisiyle eşit bir organına bu kadar saygısızca davrandığını görmedim hayatım boyunca görmedim” diye konuştu.

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir