Ana Sayfa / ana-slider / Anadolu Ajansına Göre ‘Bunama’nın Nedeni Erken Emeklilik miş

Anadolu Ajansına Göre ‘Bunama’nın Nedeni Erken Emeklilik miş

AKP’nin yayın organı gibi çalışan AA da “erken emekliliğin bunamayı hızlandırdığı” sonucuna varılan bir araştırmayı haberleştirdi

EYT’li yurttaşlar emeklilik hakları için mücadeleye devam ederken, iktidarın yayın organı gibi çalışan AA’da dikkat çeken bir haber yer aldı. Haberde, erken yaşta emekli olmanın ‘bunama’yı hızlandırabileceği yönünde ABD’de yürütülen bir araştırmanın sonuçları verildi.

Anadolu Ajansı (AA), abonelerine “Erken yaşta emeklilik bunamayı hızlandırabilir” başlıklı bir haber servis etti. Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yürütülen araştırmaya dayandırılan haberde, erken yaşta emekli olmanın demansı(bunama) arttırabildiği yönünde açıklamalar yer aldı.

AA’nın “Science Daily” internet sitesine dayandırdığı habere göre, New York’ta bulunan Binghampton Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından, 60 yaşından önce emekli olmanın bellek ve benzeri zihinsel yetilerin bozukluğu anlamına gelen demansı hızlandırabileceğinin tespitinin yapıldığı belirtildi.

YAKLAŞIK 1 BUÇUK MİLYON EYT’Lİ VAR

Ülkemizde ise Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), yani emekli olmak için gereken prim sayısını doldurmalarına rağmen emekli olma yaşları gelmediği için emeklilik hakları gasp edilen yaklaşık 1 buçuk milyon yurttaş mücadeleyi sürdürüyor.

ERDOĞAN ‘İSTİSMAR’ DEMİŞTİ

AKP, konuyla ilgili yapılması gereken düzenlemeden sürekli kaçarken, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan EYT için, “Bunların hepsi istismar peşinde, erken emeklilik diye bir şey olmaz” demişti.

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir