Ana Sayfa / Gündem / Akşener’den ittifak dağılır mı sorusuna cevap: Fantezi

Akşener’den ittifak dağılır mı sorusuna cevap: Fantezi

Meral Akşener Millet İttifakı’nın dağılacağına yönelik söylentilerle ilgili soruya ‘Cumhur İttifakı’na yakın gazetecilerin fantezisi’ yanıtını verdi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı. Akşener Millet İttifakı’nın dağılacağına İYİ Parti’nin AKP ile iş birliği kuracağına ilişkin iddiaları yalanladı. İyi Parti lideri bu söylentilerin Cumhur İttifakı’na yakın gazetecilerin fantezisi olarak değerlendirdi.

‘AKP kazanamayacağını düşünüyor’

Akşener, Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı. Eski AKP’li Bakan Faruk Çelik’in başlattığı 50+1 tartışmasına ilişkin olarak da değerlendirmelerde bulunan Akşener, “Biz eskiden bu tür önerileri MHP’den duyardık, şimdi bir mesaj sapması var. İkincisi bir tv programında Erdoğan’ın kesinlikle seçilemeyeceğini söylemiştim. Anlaşılıyor ki AK Parti de bu görüşte. AKP’den böyle bir teklif geldi. İyileştirilmiş parlamenter sisteme dönüş kararının içinde yer alırız” ifadelerini kullandı.

‘Cumhur İttifakı’na yakın gazetecilerin fantezisi’

Muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlunun Millet İttifakı’nın bozulacağını sanmıyorum açıklamasının sorulduğu Akşener, “Kılıçdaroğlu ile görüşmem olmadı. Hangi bilgiler ışığında bunu söylüyor bilmiyorum ama Millet İttifakı’nın bozulup bozulmayacağına yönelik sorulara baktığınızda ağırlıklı olarak Cumhur İttifakı’nı destekleyen gazetecilerin fantezilerine uygun sorularla karşılaştığımızı görüyorum ben” diye konuştu.

‘Yatırım yok üretim yok’

Akşener, hükümetin ekonomi yönetimini ve son açıklanan enflasyon rakamlarına ilişkin olarak şu değerlendirmelerde bulundu:

“Halkın enflasyonu ateş gibi yakıyor. Güven duygusu olmadığı için hane halkının parası varsa da tutuyor. Aslında ekonomi küçülüyor ve soğuyor. İşsizlik arttı. Yatırım yok. Reel sektörde sanayide üretim yok. Ara mal ithalatına bakınca tamamen dışa bağımlı bir sistem, krediyle çevrilen bir Türkiye ekonomisi var. Eğer 9.6 enflasyon doğru ise, Sayın Damat Bakanın dediği yüzde 5 büyüme olacak ise, yatırım yok, üretiminiz yok, topraklarımız verimli kullanılmıyor, dolayısıyla bütün bunlara bakınca bu olsa olsa metoduyla üç ayda bir açıklanan ekonomik raporların, programların işe yaramadığını görüyoruz. Ekonomi daraldı, soğuyor. TÜİK’in rakamları doğruya bundandır. Eğer bu hedefler gerçekleşirse Nobel ekonomi ödülünü alırsınız”

“80 milyona saraya araba alan iktidar silah fabrikasını Katarlılara veriyor”

İsrafın acayip şekilde devam ettiğini söyleyen Akşener, “80 milyon TL’ye araba alınıyor Saray’a. Buna karşılık 50 milyon TL yok diye Katarlılara veriliyor!” diyerek bu durumun her şeyi anlattığını belirtti. Akşener çözüm önerilerini, “İsrafın önüne geçmek, yolsuzluğun önüne geçmek, hukuk adalet ve demokrasiyi gerçekleştirmek, üretim ekonomisine geçmek, sanayi ve tarımdaki ara malların önüne geçmek, teknoloji yatırımı yapmak” şeklindeki maddeledi.

“Vatandaş kulak çekti”

İktidarın ‘saray yaşantısını’ bir kez daha eleştiren Akşener, “Bu şekilde oluşturan, kavramsal olarak saray, kendine ait özel bir hayat tarzı, özel bir bürokrasi ve alışkanlıklar zinciri oluşturur. Seçmen veli nimet olmaktan çıktı. 31 Mart’a giderken seçmene veli nimet olmak istiyorsanız kulaklarını çekin demiştim çektiler. 6 Mayıs’ta o sivil darbe yapılmasaydı kulak çekmeye devam edilecekti. Vay efendim bizi nasıl seçmezler diyerek sivil darbe yapıldı. Ama seçmen öyle bir ders verdi ki o kulağı morarttı, koparttı” diye konuştu.

 

Kaynak: Yeni Yaşam

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir