Ana Sayfa / ana-slider / AKP’li başkanı dolandırıcılıktan yargılanan Çorum Belediyesi, 478 bin TL’ye satranç turnuvası düzenledi

AKP’li başkanı dolandırıcılıktan yargılanan Çorum Belediyesi, 478 bin TL’ye satranç turnuvası düzenledi

Çorum Belediyesi’nin kasasından, sponsor olduğu satranç turnuvası için 478 bin lira çıktı. Borçları nedeniyle İller Bankası’ndan gelen ödeneğine el konulan belediyenin AKP’li başkanı da dolandırıcılıktan yargılanıyor

Çorum Belediye Başkanı, birçok kez ekonomik sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi. Borçlarını ödeyememeleri nedeniyle İller Bankası’ndan gelen ödeneklerine de el konuldu. Ancak tüm yaşanan ekonomik zorluklara rağmen belediye Çorum’da 29 Ekim- 5 Kasım 2019 tarihleri arasında Türkiye Satranç Federasyonu’nun düzenlediği, ‘Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatı’na sponsor oldu. Belediye kasasından bu turnuva için tam 478 bin TL çıktı. Üstelik ödeme ihale yapılmaksızın, Özel Kalem bütçesinden yapıldı.

AKP’Lİ BAŞKAN AŞGIN, DOLANDIRICILIKTAN YARGILANIYOR

AKP’li Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, “kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık”, “resmi belgede sahtecilik”, “gerçeğe aykırı belge düzenleme” suçlamasıyla Çorum 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyor.

Başkan Aşgın, Cumhuriyet Savcısı Ragıp Tepedüzü tarafından hazırlanan 15 Nisan 2018 tarih ve 2018/195 sayılı iddianamede suçun konusu, “Kamu Kurum ve Kuruluşların Zararına Dolandırıcılık” olarak geçiyor.

AKP Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ile ilgili soruşturma raporunda; İŞKUR Hukuk Müşavirliği’nin yaptığı suç duyurusunda Bakanlık Teftiş Raporuna göre, sözleşmenin yürütülmesi sırasında yüklenici olan şüphelilerin, kursiyerlerin istihdam süreciyle ilgili olarak Çorum İŞKUR Müdürlüğü’ne yanıltıcı bilgi ve belge verilmesinin iddiası yer alıyor. (İlerihaber)

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir