Ana Sayfa / Bilim-Teknoloji / 7 Milyonun Üzerinde Adobe Creative Cloud Hesabı İfşa Oldu

7 Milyonun Üzerinde Adobe Creative Cloud Hesabı İfşa Oldu

7,5 Milyon Adobe Creative Cloud Hesabı ifşa oldu

Güvenlik firması Comparitech’e göre, yazılım devi, herhangi bir şifre veya kimlik doğrulaması gerekmeden web üzerinde erişilebilir olan Elasticsearch sunucusunu güvenliksiz bir şekilde bıraktı. 19 Ekim’deki sızıntının varlığı konusunda uyarılan Adobe, açığı kapattı ancak 7,5 milyon adet kullanıcının bilgilerinin akibeti merak konusu…

Açığa çıkan veritabanı, e-posta adresleri, hesap oluşturma tarihleri, abone olunan ürünler, abonelik durumları, ödeme durumları; üye kimlikleri, menşe ülkesi, son giriş tarihinden beri geçen süre ve Adobe çalışanları olup olmadıkları gibi ayrıntıları içeriyordu.

Tahminen 15 milyon aboneye sahip olan Adobe Creative Cloud, kullanıcıların Photoshop,Lightroom, İllüstratör, InDesign, Premiere Pro, Seçmeler, After Effects ve diğerleri  gibi popüler bir Adobe ürünleri grubuna erişmelerini sağlayan aylık bir abonelik hizmeti.

Söz konusu veri tabanında şifreler ve finansal bilgiler yer almamasına rağmen, bu bilgiler ile hedeflerin şifrelerinin pishing ile ele geçirilme ihtimalini güçlendiriyor.

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir