Ana Sayfa / ana-slider / 10 Ekim Anmasına Polis Müdahalesi

10 Ekim Anmasına Polis Müdahalesi

Ev-Dem Haber / Cüneyt Karabey

Kadıköy’de düzenlenen 10 Ekim anmasında Rojava müdahalesi

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, 10 Ekim Ankara Gar Katliamında yaşamını yitirenleri anmak için Kadıköy Beşiktaş İskelesi’nde bir araya geldi.  Anma etkinliğinde polis ve eylemciler arasında Rojava gerginliği yaşandı. Çok sayıda kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, 10 Ekim Ankara Gar Katliamında yaşamını yitirenleri anmak için Kadıköy’de bulunan Beşiktaş İskelesi’nde bir araya geldi. Anmaya katliamda yaşamını yitirenlerin yakınlarının kurduğu 10 Ekim- Der üyeleri, Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri, parti üyeleri, Suruç Aileleri İnisiyatifi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yanı sıra çok sayıda kişi ve kurum temsilcisi katıldı. “Ankara Katliamını unutturmayacağız, affetmeyeceğiz katliamların hesabını soracağız” pankartı arkasında toplanan kitle sık sık “Faşizme karşı omuz omuza”, “Yaşasın halkların kardeşliği” ve “10 Ekimi unutma unutturma” sloganları attı.

Barış Pınarı Operasyonu Aleyhinde Atılan Sloganlardan Sonra Polis Müdahale Etti

Anma etkinliğinde yapılan temsili konuşmalar sırasında kitlenin “Biji berxwedana Rojava” sloganları atması üzerine polis müdahale etti.

Polisin Müdahalesi Sert Oldu

Kadıköy’ün ara sokaklarına dağılan eylemciler, TSK’nin Suriye’ye başlattığı operasyon aleyhinde sloganlar atarak yürüyüşe geçti. Ara sokaklarda sloganlar eşliğinde yürüyüşlerini sürdüren eylemcilere polis gaz ve joplarla müdahalede bulundu.

Müdahalede gözaltına alınan ve ismi öğrenilenler ise şöyle: Ersin Yükselir, Kaan Ünal, Ozan Aslan, Yiğitcan Demir, Can Şaşmaz, Rıza Yurtsever, Mert Özyer, Ahmet Edis Kankur, Göksel Kılınç, Ahmet Tarık Koçar.

 

Bu haber ilginizi çekebilir

CHP, yeni vergilerin iptali için AYM’ye başvurdu

Cumhuriyet Halk Partsi (CHP), Aralık ayında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren ve yeni vergiler getiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir